Spoty reklamowe lubiane i nielubiane

Programy telewizyjne często przerywane są reklamami. To czas antenowy przeznaczony na szybkie, trwające około 30 sekund, filmiki. Ich podstawowym celem jest zachęcenie odbiorcy do kupna produktu lub usługi.

Gdzie wyświetlane są spoty reklamowe?
Dlaczego widzowie nie lubią reklam?
Co sprawia, że lubimy niektóre reklamy?
Jakie reklamy najchętniej oglądamy?
Czy wiesz, że firmy inwestują spore sumy w spoty reklamowe, ale coraz więcej z nich przenosi się do Internetu?

Przekleństwo reklam

W ostatnim czasie filmy reklamowe tak zalały telewizję, że wywołują tylko zdenerwowanie u widzów. Czy można to zmienić? Wiadomym jest dla każdego widza, że reklamy trwają zbyt długo, jednak zdarzają się takie, które przyciągają uwagę. Filmy atrakcyjne, dynamiczne i z celebrytami są chętniej oglądane przez użytkowników. Widzowie lubią też śmieszne reklamy i atrakcyjne wizualnie.

Bardzo ważny w reklamie jest ciekawy pomysł, to na nim buduje się całą resztę spotu. Niestety, nie jest łatwo wymyślić oryginalną reklamę.

Najciekawsze spoty

W ostatnim roku największą oglądalność miały klipy reklamowe firmy Play. Złożyły się na to wysokie nakłady finansowe, świetny i intrygujący pomysł oraz udział znanych postaci. Dużym powodzeniem cieszyły się także spoty firm Heyah i Red Bull, dlatego, że śmieszyły widza. Absurdalna, choć wciągająca i grająca konwencjami, reklama Old Spice znalazła się wśród jednych z ciekawszych reklam.

Bardzo ważny w reklamie jest także podkład muzyczny, który buduje odpowiedni klimat, a czasami, wręcz, prowadzi narrację.